5 największych zalet podróżowania jachtem

Podróże wyczarterowanym jachtem są nie lada gratką dla zapaleńców, ale przecież nawet amatorzy mogą wynieść z takiej przygody wiele niezapomnianych przeżyć. Sprawdź co przeważa nad taką formą wypoczynku!

1. Prawdziwa niezależność dzięki czarterowi w Elblągu

Na jachcie każdy jest sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem. Żaden hotel czy pensjonat nie daje takiej wolności, jak pomieszkiwanie na statku wodnym. Plan dnia nie musi być uzależniony od godziny podawania posiłków czy ciszy nocnej. Na wodzie jest się całkowicie niezależnym od innych ludzi (oprócz, oczywiście, zabranych ze sobą przyjaciół czy rodziny). Jeśli chodzi o czarter Elbląg jest świetnym miejscem do rozpoczęcia samodzielnej podróży. Można się tu zaopatrzyć we wszystkie elementy wyposażenia, potrzebne do przebycia długich tras.

2. Wyjątkowy rejs Pętlą Żuławską

Dzięki jachtowi można codziennie odwiedzić wiele nowych, fascynujących miejsc. Dobrym przykładem jest trasa wzdłuż Pętli Żuławskiej (303 km!), która zahacza o takie atrakcyjne miejscowości jak Malbork, Tczew, Gdańsk czy Elbląg. To także wyjątkowa okazja do zapoznania się z nietypową fauną oraz florą regionu.

3.Niewielki koszt rejsu po Kanale Elbląskim

Czarter jachtu nie ma wygórowanej ceny. Wychodzi nawet taniej niż noclegi w dobrych hotelach, a można w ten sposób poznać całą okolicę. Jeśli chodzi o rejs po Kanale Elbląskim, to jest to najtańszy, a na pewno najbardziej atrakcyjny sposób na dotarcie do wszystkich miejsc o sporych walorach turystycznych.

4.Kreatywny i aktywny wypoczynek

Podróżowanie jachtem, np. podczas rejsu Pętlą Żuławską, wymusza trochę aktywności fizycznej, która jest potem rekompensowana komfortowym odpoczynkiem na pokładzie. Odwiedzanie nowych, pięknych miejsc stanowi także interesujący sposób na pobudzenie kreatywności!

5.Nowe doświadczenia

Podróże kształcą. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi czarter jachtu. W trakcie rejsu można nauczyć się wielu przydatnych umiejętności potrzebnych do żeglugi, ale również poznać swoje ograniczenia. Ten aspekt służy kształtowaniu charakteru lepiej, niż jakakolwiek inna forma spędzania wolnego czasu.