Czarter jachtu bez uprawnień

Czy wiesz, że nie musisz być urodzonym wilkiem morskim z patentem motorowodnym, aby wybrać się w fantastyczny rejs jachtem? Zgodnie z obowiązującym prawem, niektóre łodzie motorowe mogą być wynajmowane osobom bez stosownych uprawnień. Maszyny te muszą spełniać pewne wymagania – długość ich kadłuba nie może przekraczać 12 m, moc silnika nie może być większa niż 75 kW, a maksymalna prędkość musi być ograniczona konstrukcyjnie do 15 km/h. Za sterami można stanąć po krótkim szkoleniu. To wystarczy, by nauczyć się obsługiwać jacht Tytan 818 i zgodnie z prawem wyruszyć w rejs bez patentu po Żuławach.

Dlaczego warto zdecydować się na czarter jachtu?

Hausbot, czyli motorowa łódź spacerowa jest prostą w obsłudze, a jednocześnie w pełni komfortowo wyposażoną jednostką, zapewniającą świetnie warunki do wypoczynku na wodzie nawet dla 6 osób. Czarter bez patentu i prosta obsługa pozwalają wynająć ją nawet początkującym motorowodniakom, którzy chcą zaplanować wakacyjny urlop inaczej niż zwykle – nie w hotelu czy pensjonacie, ale na pokładzie jachtu Tytan 818. Taki sposób wypoczynku z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym ciszę i bliski kontakt z naturą, a także amatorom fotografii. W zależności od upodobań wyprawę łodzią można sobie urozmaicić – rejs warto precyzyjnie zaplanować, by w czasie urlopu odwiedzić ciekawe miejsca znajdujące się na szlaku wodnym.

Rejs po Pętli Żuławskiej

Wiele pięknych miast i marin czeka na turystów szczególnie na malowniczych trasach Pętli Żuławskiej, wchodzącej w skład międzynarodowego szlaku wodnego E70. Wybierając się w rejs jachtem Tytan 818 po tutejszych wodach, warto zacumować choćby w Malborku czy Gdańsku, choć na szlaku znajduje się również wiele innych przystani i pomostów cumowniczych usytuowanych w kameralnych wioskach. Pętla Żuławska zachwyca ponadto bogatą florą i fauną oraz cudownymi krajobrazami. Dla motorowodniaków jest regionem niezwykle atrakcyjnym, co potwierdzają turyści przybywających tu w poszukiwaniu odpoczynku i przygody. Przekonaj się o tym również Ty podczas rejsu w gronie rodziny lub przyjaciół.