Dzieci na jachcie – jak się przygotować?

Rodzice planujący urlop na jachcie, często zastanawiają się, czy jest to dobra forma spędzania wolnego czasu z pociechami. Warto odpowiedzieć na to już na początku: tak, to znakomita okazja do pokazania dzieciom nieco innego świata! Podczas takiej wycieczki wyniosą kilka nauk przydatnych w dorosłym życiu, oswoją się z podróżami wodnymi i – przede wszystkim – będą bawić się znakomicie.
Przed wyruszeniem trzeba jednak zadbać o komfort najmłodszych. Dobrym pomysłem okaże się czarter jachtu wyposażonego we wszelkie możliwe udogodnienia. Jednym z takich nowoczesnych statków wodnych jest Tytan 818. Posiada rozbudowane zaplecze higieniczno-sanitarne oraz funkcjonalne wyposażenie wypoczynkowe. W ten sposób dzieci będą mieć zapewnione wszelkie potrzebne im wygody.
Na rejs z dziećmi należy też zabrać ich rzeczy osobiste i środki higieniczne. Na dużych jachtach nie będzie problemu z bezpiecznym przechowywaniem dodatkowych przedmiotów. Nie trzeba brać za to przygotowanych wcześniej posiłków. Jachty typu Tytan mają cały niezbędny do zrobienia pysznego jedzenia dla dzieci sprzęt, począwszy od garnków i naczyń, a skończywszy na kubryku i lodówce turystycznej.

Czy istnieje dolna granica wieku dla rejsu z dziećmi?

Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o wiek dziecka. Najmłodsze, ledwie kilkumiesięczne dzieci nie stanowią żadnej przeszkody do czarteru jachtu (statek kołysany falami wręcz je uspokaja), ale przy kilkuletnich pociechach należy mieć się na baczności. W końcu zachowanie ostrożności jest przydatne zarówno na jachcie, jak i poza nim. W kwestii bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się w specjalne kamizelki oraz siatki.

Na jakie atrakcje dla dzieci na jachcie można liczyć?

Największą rozrywką dla dzieci i nastolatków jest… sam rejs. Podróżowanie statkiem wodnym to niecodzienne przeżycie, dlatego sprawia ogromną satysfakcję. Nastolatkowie z pewnością docenią dłuższe rejsy (np. Pętlą Żuławską), z kolei młodsze dzieci mogą poczuć się znużone zbyt monotonną rozrywką. Na szczęście Zalew Wiślany oraz cały region Pomorza obfituje w rozmaite atrakcje dla dzieci na jachcie – wystarczy przycumować do jednego z niezliczonych portów.