Wakacje na wodzie czy w hotelu?

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje – czas urlopów i letniego wypoczynku. Czy zaplanowałeś już, gdzie wybierzesz się z rodziną? Może zamiast standardowego pobytu w hotelu, pensjonacie lub pod namiotem, wybierzesz urlop na jachcie? To oryginalne i niedrogie rozwiązanie!
Każdego roku setki tysięcy osób wybierają Pomorze, Mazury i Warmię jako destynację wakacyjnych wojaży. W tym czasie hotele i pola namiotowe pękają w szwach. Może więc w tym roku, zamiast w pensjonacie, zdecydujesz się na urlop na jachcie? To wyjątkowo przyjemna forma spędzania wolnego czasu nad wodą. Podziwianie z pokładu niesamowitych widoków stanowi atrakcję, która na długo pozostanie w pamięci.

Zalety urlopu na jachcie

Czarter jachtu i wypoczynek na wodzie to polecane rozwiązanie dla osób, które cenią sobie swobodę i komfort wyboru. Rejs jachtem umożliwia płynięcie tam, gdzie się chce i zwiedzanie innego miejsca każdego dnia. Pozwala na dowolne planowanie dnia, bez obowiązku np. powrotu do hotelu czy na obiad na określoną godzinę. Zapewnia jedynie doborowe towarzystwo – rodziny, przyjaciół czy znajomych, bez konieczności bycia „skazanym” na nierzadko głośnych i denerwujących gości hotelowych. Ponadto choć wielu osobom czarter jachtu może wydawać się drogim luksusem, to często po przeliczeniu kosztów wynajmu łodzi oraz wczasów dla całej rodziny, opcja pierwsza okazuje się dużo tańsza.

Rejs na Wiśle, Szkarpawie czy Nogacie, czyli które trasy wybrać?

Tras, którymi warto wybrać się w rejs jachtem, jest w Polsce wiele. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Pętla Żuławska, licząca 303 km i prowadząca wzdłuż niezwykle pięknych oraz malowniczych rejonów kraju. Trasy Pętli Żuławskiej wchodzą w skład międzynarodowego szlaku wodnego E70, zaczynającego się w Rotterdamie i kończącego nad Niemnem. Osoby wybierające się w podróż mogą liczyć na znakomitej klasy infrastrukturę. Lokale handlowe, galerie, restauracje, muzea, interesujące pod względem architektonicznym śluzy i mosty są jedynie niektórymi atrakcjami, które czekają na podróżnych na trasie Pętli Żuławskiej. Rejs Wisłą jest znakomitą okazją do bliższego poznania licznych obiektów dziedzictwa kulturowego, a także do kontaktu z unikatowymi okazami lokalnej fauny i flory.
Wyczarterowanie jachtu i rejs Wisłą, Nogatem i innymi trasami na Pętli Żuławskiej to doskonały pomysł na letni odpoczynek z najbliższymi.