Tuga Zatoka GdańskaKanał Elbąsko-OstródzkiGdańskZalew WiślanyMartwa wisłaWisła KrólewieckaTczewSztutowo, Kąty Rybackie, Nowa Pasłęka, Stara Pasłęka, BraniewoMalborkKrynica MorskaFromborkElblągNogatSzkarpawaWisłaWszystkociekawewodne
Wybierz trasę:Pętla Żuławska
Szkarpawa
Wybierz trasę:Pętla Żuławska
Wisła
Wybierz trasę:Pętla Żuławska
Nogat

Trasy rejsów

<
Pętla Żuławska
>

Pętla Żuławska liczy 303km i łączy szlaki Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Wisły Śmiałej, Nogatu, Kanału Jagielońskiego oraz wód Zalewu Wiślanego.

Wincenty Pol uważa, że nazwa Żuławy wywodzi się z dwóch słów słowiańskich: żuł i ława. Żuł oznacza muł wypłukiwany przez rzekę z terenów przez które płynie i odkładany jest w delcie w postaci ław. Żuławy są najmłodszym kawałkiem lądu w naszym kraju. Powstały dzięki naturalnym procesom deltotwórczym oraz ciężkiej pracy wielu pokoleń ludzi, bez których wysiłku część polderowa Żuław ponownie stałaby się morzem.

Życie zawsze toczyło się nad wodą. Pierwsze osady były lokowane w bezpośredniej bliskości rzek i jezior. Zycie gospodarcze i polityczne gromadziło się wokół wody. Dziś możemy podróżować w ciekawy sposób, podziwiać piękno przyrody i odwiedzać najważniejsze miejsca w historii Polski właśnie z perspektywy żeglugi śródlądowej.

Wzdłuż rzek tworzących pętle możemy dziś zwiedzić najpiękniejsze miasta Polski pełne cudownych zabytków jak Gdańsk, Malbork, Elbląg. Ale Pętla Żuławska to również niesamowita przyroda. Piękne krajobrazy zachwycą każdego podróżnika.


Malownicze trasy Pętli Żuławskiej

Rejs Pętlą Żuławską na pokładzie eleganckiego, nowoczesnego jachtu z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Ta niezwykle popularna droga wodna prowadzi wzdłuż jednego z najpiękniejszych rejonów kraju. Wchodzi ona w skład międzynarodowego szlaku wodnego E70, który zaczyna się w Rotterdamie, a kończy nad Niemnem. Podróżujący Pętlą Żuławską turyści mogą liczyć na światowej klasy infrastrukturę. Restauracje, lokale handlowe, muzea, galerie, interesujące pod względem architektonicznym mosty i śluzy – to tylko niektóre z atrakcji czekających na trasach. Wycieczka w te rejony będzie okazją do bliższego poznania wielu obiektów dziedzictwa kulturowego oraz kontaktu z unikatowymi okazami lokalnej flory i fauny. Pętla Żuławska to doskonały pomysł na odpoczynek w gronie rodzinnym albo wśród najbliższych przyjaciół. Dzieci z pewnością będą doskonale się bawiły podczas przeprawy kanałem Elbląsko-Ostródzkim i nurtem Wisły, Szkarpawy, Martwej Wisły czy Nogatu, a przy okazji lepiej poznają historię tego regionu.

Ciekawe rejsy trasami Pętli Żuławskiej

Jeżeli planujesz wycieczkę i interesuje Cię Pętla Żuławska rejsy warto zaplanować nieco wcześniej, aby nie przegapić żadnej atrakcji, a przy tym mieć wystarczająco dużo czasu na wypoczynek. Opcji jest tak wiele, że bez problemu wybierzesz trasy, które najbardziej Ci odpowiadają, rozkładając wyprawę na kilka segmentów. Żuławy to region unikatowy w skali światowej. Każdego roku turyści z całego świata przyjeżdżają w te okolice, aby docenić ich naturalne bogactwo. Możliwość przepłynięcia tras Pętli Żuławskiej w komfortowych warunkach zadowoli zarówno wytrawnych żeglarzy, jak i osoby zupełnie początkujące. Podziwianie uroków przyrody z pokładu wolno sunącej łodzi stwarza zupełnie nową perspektywę. Na trasie położonych jest wiele miast z nowoczesnymi portami, gdzie można zacumować i spędzić kilka dni. Wybór należy do Ciebie, pokonywanie tras Pętli Żuławskiej w ten sposób to możliwość zorganizowania wycieczki zgodnie z własnymi potrzebami i oczekiwaniami.