Planujesz spędzić urlop lub długi weekend na jachcie? Pamiętaj, aby rozmyślnie spakować bagaże. Dzięki temu zyskasz pełnię komfortu, przebywając z dala od lądu. Podczas rejsu przez spokojny Nogat lub wartką Wisłę będziesz potrzebował nie tylko odpowiednich ubrań i wygodnego obuwia. Koniecznie zabierz praktyczne akcesoria, dzięki którym maksymalnie wykorzystasz czas spędzony na pokładzie. Nie zapomnij o stroju kąpielowym lub kąpielówkach, a także o dodatkach chroniących przed silnym słońcem. Czapka z daszkiem albo kapelusz zabezpieczą przed promieniowaniem Twoją głowę i twarz, natomiast okulary przeciwsłoneczne sprawią, że nie będzie Cię raziło światło odbijające się od wody. Warto też zadbać o podręczną kosmetyczkę, w której obowiązkowo powinien znaleźć się krem z filtrem.

Rejsy jachtem z Elbląga – o czym jeszcze warto pamiętać?

Wycieczka jachtem motorowym po Żuławach to świetna okazja do robienia zdjęć. Piękne krajobrazy czekają tu na turystów na każdym kroku, więc szkoda byłoby ich nie uwiecznić na fotografiach z podróży. Elbląg i okolice stanowią także idealne miejsce do turystyki rowerowej. Na pokład łodzi możesz więc zabrać jednoślady, które przydadzą się, by urozmaicić czas i dokładniej poznać region. Jeśli natomiast podróżujesz z dziećmi, koniecznie zabierz dla nich wciągającą grę planszową, kolorowanki lub książkę. W ten sposób podczas przeprawy przez Wisłę, Nogat czy Szkarpawę, zapewnisz małym motorowodniakom dodatkowe atrakcje.

Urlop na jachcie – czego nie musisz mieć

Chcesz wynająć łódź motorową? Upewnij się, jakie wyposażenie znajdziesz na pokładzie. Do Twojej dyspozycji będzie pościel oraz ręczniki, więc nie musisz uwzględniać ich w swoim bagażu. W standardzie możesz liczyć również na komplet naczyń oraz gaz do kuchenki gazowej. Co bardzo ważne, aby wybrać się w rejs, nie musisz posiadać własnej łodzi ani nawet mieć patentu. Aby samodzielnie przemierzyć np. Pętlę Żuławską i Zalew Wiślany, wynajmij jacht typu hausbot – zgodnie z prawem będziesz mógł nią sterować już po krótkim szkoleniu. Urlop na pokładzie jachtu jest więc w zasięgu Twoich możliwości!